10 октября 2017

AGROPORT East Kharkiv 2017

  • Комментировать

В РОЗВИТОК ІДЕЙ І ПРОПОЗИЦІЙ ВИСЛОВЛЕНИХ УЧАСНИКАМИ ФОРУМУ «AGROPORT EAST KHARKIV 2017»

Для довідки: В Харкові на базі дискусійної панелі «Адапційні заходи до змін клімату в Східній Україні» міжнародного форуму «Climate smart agroforum 2017. Східноукраїнська сесія» за участі координатора програм розвитку ФАО в Україні Михайла Малкова були підняті питання щодо міграції населення світу та вплив чинників на неї.

AGROPORT На фото:
Відкриття дискусійної панелі «Адапційні заходи до змін клімату в Східній Україні» модератор - координатор програм розвитку ФАО в Україні Михайло Малков – в центрі, зліва направо: Станіслав Ігнатьєв –проректор ХНАУ імені В.В.Докучаєва, виконавчий директор Інституту сталого розвитку, засновник Харківського енергетичного кластеру, Олександр Жемойда - координатор робочої групи з питань розвитку ринку, офіс підтримки реформ при Міністерстві АПК України, Віктор Кириченко – директор Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН, керівник центру наукового забезпечення АПВ Харківської області, академік НААН, Іван Помітун –доктор с.г. наук, професор, Інститут тваринництва НААН, Генадій Щипак –завідувач лабораторії селекції тритикале , кандидат с.г.наук, Інститут рослинництва імені В.Я.Юр’єва НААН

Показово, що Агропорт 2017 досить актуально і акцентовано був спрямований саме на ті виклики, що на теперішній час стоять перед світом і Україною. В 2017 році особливу увагу було приділено проблемам адаптації сільського господарства до умов змін клімату, підвищенню ефективності аграрного виробництва в умовах цих змін та переходу на безпечні і ефективні технології в умовах глобалізації, екологічних негараздів та міграційних процесів.

AGROPORT На фото:
Робоча аудиторія в очікуванні обговорення. Крайня зліва Лариса Петрів керівник проектного офісу Українського НДІ прогнозування та випробування техніки, технологій для сільськогосподарського виробництва імені Л.Погорілого

Серед актуальних тем, що були винесені для обговорення виділялися: перерозподіл природно-кліматичних зон; зміни умов ведення аграрного виробництва; зміни в зональній спеціалізації та концентрації, проблема ГМО, нові організаційні та наукові підходи, що відповідають поставленим викликам.

З прагматичної точки зору і рівень і коло піднятої проблематики в рамках Агропорту 2017 стратегічно співпадали з напрямами, над реалізацією яких працює Інститут рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН. Достатньо навести розроблену в рамках Центру наукового забезпечення АПВ Харківської області «Комплексну програму інноваційно-інвестиційного розвитку агропромислового виробництва Харківської області в період до 2020 року» і нову редакцію програми на період до 2025 року де стратегічно виділяються ці напрями; реалізацію ряду державних і регіональних програм щодо створення надійної сировинної бази для переробної, харчової, фармакологічної, технічної та енергетичної галузей; відпрацювання екологізованих технологій за напрямами стандартизованих сировинних ресурсів для різних природно-екологічних зон та рівнів ресурсного забезпечення.

AGROPORT На фото:
Презентація Віктора Кириченко – Голови Департаменту науки Міжнародного конгресу, директора Інституту рослинництва імені В.Я.Юр’єва НААН, керівника центру наукового забезпечення АПВ Харківської області, академіка НААН про стратегічні напрями розвитку аграрної науки та галузі рослинництва в системі кліматичних трансформацій та міграційних процесів

В рамках міжнародної наукової кооперації здійснюється діяльність за стратегічними напрямами, що активно впливає на зростання інвестиційної привабливості і Харківської області і України. При спілкуванні з колегами і партнерами в рамках форуму Агропорт 2017 досить чітко лунала думка, що для України стратегічним є не інтуїтивне, а аналітичне сільське господарство з прагматичним і якісним науковим супроводом. Сьогодні орієнтація тільки на одну якусь галузь – розкіш, яку собі Україна без втрат позицій в реалізації конкурентних переваг та Національній безпеці – дозволити вже не може. Необхідні комплексні рішення. Що генерально ставить перед аграрною наукою необхідність виходу на зовсім інший рівень, коли науковий супровід реально стане ефективним виробничим ресурсом та запрацює регіональна інноваційна система виробництва і споживання.

AGROPORT На фото:
Обговорення стратегічних проблем та викликів. Зліва направо: Євген Руденко директор Інституту тваринництва НААН, член-кореспондент НААН, Віктор Кириченко – Голова Департаменту науки Міжнародного конгресу,директор Інституту рослинництва імені В.Я.Юр’єва НААН, академік НААН, Станіслав Ігнатьєв –проректор ХНАУ імені В.В.Докучаєва, Михайло Малков координатор програм розвитку ФАО в Україні

Досить показово, що з боку ФАО, бізнесового, адміністративного, виробничого та медійного ресурсу підходи і досвід Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН отримали позитивну оцінку та зацікавленість в співпраці. Тому наші зусилля в активізації інформаційних та конвергентних технологій виглядають цілком обґрунтованими. В ринкових умовах для того щоб бути успішним – необхідно бути цікавим споживачам. Ці напрями добре втілюються в слоган Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН «ВІД ТРАДИЦІЙ-ДО ІННОВАПЦІЙ».

Оцінюючи результати Агропорту 2017 ми чітко виділяємо наш рівень та проблеми, над вирішенням яких маємо працювати надалі. В спілкуванні, обміні думками, дискусіях ми отримали важливий досвід та оцінку, що генерально ми на вірному шляху. Сьогодні наука має давати відповіді на комплексні виклики і давати оперативно та якісно.

Пройшов Агропорт 2017, а вже на порядку денному Агропорт 2018 з відповідними новими викликами. Напередодні свого 110-річчя Інститут рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН є активним багнетом в науковому потенціалі України. Тож, сподіваймося що ми і надалі будемо актуальними, затребуваними та прагматично цікавими нашим споживачам не тільки в Україні, а й у світі

AGROPORT На фото:
Спілкування Голови Департаменту науки Міжнародного конгресу, директора Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН, керівника Центру наукового забезпечення АПВ Харківської області, академіка Кириченко В.В. з журналістами регіональних телеканалів та ЗМІ щодо напрямів реалізації «Комплексної програми інноваційно-інвестиційного розвитку АПВ Харківської області на період до 2020 року»

Ваши комментарии:

Поля, отмеченные *, обязательны к заполнению.
Мы не публикуем e-mail адреса на сайте.
Комментарии премодерируемые.

Важно:
Содержание комментариев на опубликованные статьи является мнением лиц, их написавших, и может не совпадать с мнением Администрации Сайта.

Условия размещения комментариев на Сайте:
Не подлежат публикации комментарии:
- содержащие оскорбления личного, религиозного, национального, политического, рекламного и т.п. характеров;
- содержащие ссылки на источники информации, не имеющей отношения к обсуждаемой теме;
- нарушающие положения действующего законодательства.

Нажатие кнопки "Отправить" является принятием этих условий.
Администрация Сайта не несет ответственности за содержание комментариев.