9 июля 2019 Глава Департамета по развитию профессионально - технического образования, Заслуженный работник образования Украины Батраченко Нинель Владимировна

Проблеми і завдання ветеранських організацій в питаннях виховання підростаючого покоління

  • Комментировать

12 червня 2019 року відбулося виїзне засідання комітету ветеранів праці та дітей війни (голова Гриневич В.С.) і комісії по роботі з молоддю ради обласної організації ветеранів України (голова Батраченко Н.В.).

В залі засідань Вовчанської райдержадміністрації були присутні: народний депутат України Шенцев Д.О., голова Вовчанської райдержадміністрації Мирошник В.М., голова Вовчанської районної ради Степенець А.В., голови ради ветеранських організацій районів: Вовчанського – Триньова В.С., Великобурлуцького – Сорокіна В.В., Печеніжського – Бусяка В.О. та голови сільських рад і територіальних громад.

В своєму виступі голова комісії по роботі з молоддю, голова Департаменту з розвитку професійно - технічної освіти, Заслужений працівник освіти України розповіла про стан і задачі виховної роботи з молоддю в Харківській області.

У нашому житті не мало проблем. І кожен день - нові. Але є проблеми не старіючі, постійні. Одна з них - виховання нашої молоді. Філософська мудрість говорить: «Без минулого немає майбутнього», а майбутнє - це наша молодь, вона продовжує естафету нашого покоління. Сьогоднішні школярі і студенти, через 10 років будуть основною рушійною силою українського суспільства в політиці, економіці, культурі. Це фундамент будинку - що вклали, то і отримали.

Цілеспрямований вплив нас з вами на молодь сьогодні - принесе необхідні результати завтра. Цю відповідальну задачу повинні вирішувати не тільки ми з вами, а разом всі батьки, школа за підтримки громадських організацій, адміністративних органів. Нам необхідно допомогти дітям і підліткам, донести до них всі великі звершення нашого народу, зв'язок героїчного минулого з сучасністю. У цьому питанні старше покоління має безцінний досвід.

Якщо говорити про роботу обласної молодіжної комісії, первинних ветеранських організаціях районів, то на рахунку у нас накопичено безліч проведених заходів. Комісія проводить навчання, семінари з відповідальними за роботу з молоддю. А скільки проведено заходів тільки в травні місяці? У кожному районі молодь і ветерани брали участь в проведенні панахид, покладанні квітів до могил і Меморіалів похованих воїнів. У всіх навчальних закладах проведено уроки мужності, зустрічі з ветеранами, вечори пам'яті.

18 травня була проведена військово-патріотична акція учнів шкіл та студентів «Слобожанські дзвони Перемоги». На конференцію було представлено 180 рефератів, пошукових робіт, історичних досліджень. Кращі учні їх презентували. Всі матеріали узагальнені в книгу, яка вже випущена. Участь приймали і ваші райони: учениці 6 класу загальноосвітньої школи № 7 м Вовчанськ - Іващенко Олександра і Тімірбек Анастасія підготували реферат «В Гості - до Ветерана».

Кращий учень 10 класу Артемівської загальноосвітньої школи Печенізької районної ради Ребрум Максим презентував реферат «Дідусь, який жив на вулиці Перемоги». З цієї ж школи підготувала реферат Щеголяева Аліна. Учень 10 класу «Березневого ліцею» Печенізької районної держадміністрації Чудик Микита презентував свій реферат «Мартівчані стежками Війни». У травні проведено фестиваль обдарованих учнів. Часом послухаєш і думаєш, які розумні діти ростуть, це майбутні вчені. Про нашу роботу з вами можна говорити годинами, але разом з тим, я хочу сказати, що потенціал наших ветеранських організацій у вихованні молоді використовується не повністю. В даний час Україна переживає один з непростих історичних періодів і найбільша небезпека, яка підстерігає наше суспільство сьогодні, не тільки в розвалі економіки, не тільки в зміні політичної системи, а в руйнуванні особистості.

Молодь не може зрозуміти, що відбувається в державі. Вони живуть в різних сім'ях, з різними поглядами на життя. нині матеріальні цінності домінують над духовними, тому у молоді спотворені уявлення про добро, милосердя, великодушності, справедливості. Крім цього наше суспільство захлиснули негативні явища: пияцтво, наркоманія, куріння. Підраховано, що на Україні курять до 40% юнаків і дівчат віком до 17 років. Це ті кому законом не дозволяється продавати сигарети і алкоголь. В кінці - кінців це впливає на загальну демографічну ситуацію України, тому гармонійний розвиток і здоров'я молоді, є важливим напрямком державної політики в гуманітарній сфері.

Високий рівень дитячої злочинності викликаний загальним зростанням агресивності та жорстокості в суспільстві. Останнім часом поведінка молоді в школі, в громадських місцях, поза школою викликає занепокоєння. Адже багато сьогодні дітей шкільного віку взагалі не вчаться - бродяжать. За 2018 рік 4009 осіб неповнолітніх скоїли кримінальні правопорушення. 220 неповнолітніх у яких не знята і не погашена судимість. А скільки скоєно насильства в сім'ї, в школах? Вийшла постанова, що діти «цькуют» один одного, особливо, коли деякі мають недоліки, маленькі ростом і т.д. це отримало нову назву - БУЛІНГ.

Що таке БУЛІНГ - знущання одного над іншим. Це приниження, це середина між агресивністю і криміналом. Сьогодні жертва, вчора агресор. Інститут сім'ї знищено. Шкільна агресія дітей турбує всіх, принижена роль вчителя. ХХІ століття, нові технології дають можливість більше знати, і дітям і батькам. Цими питаннями повинні займатися всі: батьки, навчальні заклади, ветеранські організації, правоохоронні органи. Повинна бути система.

Батьки не виконують своїх обов'язків у вихованні дітей. І як результат складено 41,378 адміністративних протоколів це на 19% більше в порівнянні з 2017 роком. 4847 доставлено до територіальних відділень поліції без нагляду дорослих і без проживання. А давайте подивимося на зовнішній вигляд нашої молоді? Широко поширилася мода юнаків і дівчат на татуйоване (наколювання візерунків на тіло спеціальною фарбою), пірсинг. Це не окремі больові точки, а рани, які свідчать про хвороби всієї нашої системи. Значить, слід не тільки латати систему, а й модернізувати, переводити в абсолютно нову якість. Фільми, комп'ютерні ігри, Інтернет несуть агресію, ненависть, насильство. Але, як би ми не бетонували дорогу, крізь бетон пробиваються паростки свіжої трави.

Необхідно змінювати спосіб мислення в підході до вирішення освітніх проблем, який повинен виходити з потреб досконалого суспільства - тобто виховання особистості з великої літери. адже особистість може творити лише тоді, коли вона розуміє, що відбувається в світі і що в ньому необхідно змінити. Ми всі присутні сьогодні в залі маємо онуків, і якщо кожен дідусь і бабуся будуть приділяти їм належну увагу, виховувати їх на особистому прикладі - результат буде.

Наша молодь живе в складний і суперечливий час, коли багато з далекого і недавнього минулого заново осмислюється і переоцінюється. З яким світоглядом і моральними цінностями увійдуть вони в доросле життя залежить від нас з вами, від школи, від батьків.

Поки ми живі, завдання наше виховувати у них почуття гордості за своїх батьків, дідів.

Ваши комментарии:

Поля, отмеченные *, обязательны к заполнению.
Мы не публикуем e-mail адреса на сайте.
Комментарии премодерируемые.

Важно:
Содержание комментариев на опубликованные статьи является мнением лиц, их написавших, и может не совпадать с мнением Администрации Сайта.

Условия размещения комментариев на Сайте:
Не подлежат публикации комментарии:
- содержащие оскорбления личного, религиозного, национального, политического, рекламного и т.п. характеров;
- содержащие ссылки на источники информации, не имеющей отношения к обсуждаемой теме;
- нарушающие положения действующего законодательства.

Нажатие кнопки "Отправить" является принятием этих условий.
Администрация Сайта не несет ответственности за содержание комментариев.